Affärsmöjligheter Asien

Agenda

09.00-10.00: Din guide till framgång i Asien 
10.00-11.00: Interaktiv affärskulturell diskussion

Interaktiv föreläsning av Andrea Staxberg och Johan Lennefalk från Business Sweden Asia-Pacific. Andrea är Regional Manager Business Development, Asia-Pacific baserad i Singapore och Johan är Trade & Invest Commissioner i Filippinerna.

Introduktion av Henric Johansson, Marknadskoordinator, Handelskammren Mälardalen.

Vid frågor kontakta Andrea Staxberg, Business Sweden,
Mobil nr: 0730 863 936

Andra seminarium och event

Workshop

Bli leverantör till försvarsföretag

date_range9 feb, 9 apr, 12 maj
globeRES
Är ditt företag redo att ta steget in i en bransch med långsiktiga affärer, höga krav och stora möjligheter? Sverige stärker sin försvarsförmåga – och behovet av nya, pålitliga leverantörer är stort.
Webbinarium

Trade Talks: Tyskland

schedule12:00-13:00
Här belyser vi både de utmaningar och möjligheter som den föränderliga tyska marknaden innebär, och ger värdefulla insikter som stärker ditt företags förmåga att navigera i denna centrala ekonomi.
Seminarium

Kunskapsseminarium NIS2

schedule7.30-9.15
Välkommen till en morgon med fokus på NIS2, kunskap, nätverkande och frukost. I takt med att cyberhot och attacker ökar ställer nu EU betydligt högre krav på företagens säkerhet. I början av 2026 träder det nya NIS2-direktivet i kraft – vad innebär det för dig och din organisation?
Mötesplats

Affärsfrukost Örebro

schedule7.30-9.00
coffeeFrukost
groups_2250
Vi bjuder på spännande gäster, senaste nytt från regionen och nya affärskontakter. Dropin från 7.30 med frukostbuffé. Scenprogrammet börjar 8.00.